Aylar: Ocak 2017

Nusrat Mayın Gemisi çanakkale savaşı

Adı ye Tipi NUSRAT – Mayın Gemisi İnşaa Tarihi ve Yeri 1911-Kiel Almanya Tonajı 365 Ton Askerî Hizmete Girişi 1913 Boyu ve Eni 40m.-7.5m. Derinliği 3,4 m. Çektiği Sn 2 m. Silahları 1 Adet 7,5/40 Top 2 Adet 4,7 top, 2 mk. 5b. Mayın Kapasitesi 40 Adet Sürati 15 mil Terhis Târihi 1955 Gemi Komutanı Yüzbaşı Tophaneli Hakkı Bey Mayın Grup Komutanı Yüzbaşı Hâfiz Nazmi Bey Mürettebat Sayısı 61 kişi... »

Ücretsiz Akismet aktif etmek API Key Alımı

Ücretsiz Akismet API Key Alımı Bir önceki yazımda WordPress sitenizde spam yorumlardan nasıl engelleyebileceğinizden bahsetmiştim ve Akismet eklentisine değinmiştim. Yani anlayacağınız; Akismet, spam yorumlardan kurtulamanıza yardımcı olan bir eklenti. Bu yazımda da Akismet eklentisinde nasıl ücretsiz bir şekilde API key alınabileceğini anlatatağım. Öncelikle WordPress admin panelinden Eklentiler ... »

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Özel Yapı html yapma

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Özel Yapı html yapma Özel Yapı  kısmına aşağıdaki kodu yazın kaydedin hepsi bu /%postname%.html 123 »

Nilesat uydu frekans arap kanalları

» Uydu Adı: Nilesat – Eutelsat 7 » Frekans: 11354 » Polarizasyon: V – Dikey » Sembol: 27500 » Fec: .Newroz Tv kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Nilesat – Eutelsat 7 uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Nilesat – Eutelsat 7 uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama... »

Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir   Rehberinizde aynı kişiye ait birden fazla numara var ve tek tek silmekle uğraşmak istemiyorsanız size sunduğumuz çözüm önerilerine bir göz atmanızda fayda var. Akıllı telefonlarımızda özellikle yedek alma ve yedekten yükleme işlemlerinden sonra karşımıza çıkan çift numaralar bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Tüm numaraların birden ... »

cmd usb flash disk formatlama

sağ tıkla biçimlendir yap 2. yöntem cmd format F:\   ( hangisiyse ) yaz entere bas 128 »

cmd Flash Disk Biçimlendirme

İlk önce Başlat>>Çalıştır>>cmd Diskpart List disk    (disklerimiz sıralandıgında oradan bizim flash dıskımızı bulup yazıyoruz) 1 veya 2 dir. Select disk (1,2) Create partıtıon prımary Create partıtıon Actıve Format fs=ntfs Assıgn Arkadaslar en son da exit yazıp cıkmayı unutmayalım cünkü tam olarak biçimlenmemiş olabılır. Biraz uzun surebılır sebebı ise tüm sürücüdekileri tamamen siliyo... »

Kemal Sunal hayatı

Hayatı Oynadığı karakterlerle önemli çıkış yakalayan Kemal Sunal, Türk sinema tarihine damga vuran oyuncularındandır. Tiyatro ile sanat hayatına başlayan sanatçı, Ertem Eğilmez‘in kendisini fark etmesiyle sinema filmlerine yönelmiştir. İlk amatör tiyatro oyunu, Vefa Lisesi‘nde okurken rol aldığı “Zoraki tabip”tir. Kenterler, Ulvi Araz, Ayfer Feray ve son olarak Devekuşu Kab... »

Bilgisayarı kim buldu Bilgisayarın icadı

Bilgisayarı kim buldu, Bilgisayarın icadı kısaca bilgi Bilgisayar Ne Zaman İcat Edildi Bilgisayarı icat eden kim? Hiç aklınıza şu an tam karşınızda duran bilgisayarın kim tarafından icat edildiği ve bunun gelişimine kimin katkıda bulunduğu geldi mi? Bilgisayarı kim tarafından, ne zaman icat edildi? Blaise Pascal’ın 1642 senesinde yapmış olduğu hesap makinesi kaynaklarda bilgisayar olarak geçmekted... »

RAM nedir ne işe yarar

RAM nedir kısaca hakkında bilgi, RAM nedir RAM bilgisayarların donanımında bulunan, bilgisayarın çalışması için gerekli bir parçadır. Bu yazıda RAM’in ne olduğundan ve nasıl işlem gördüğünden bahsedeceğiz. RAM, Random Access Memory’nin kısaltmasıdır yani rastgele erişilebilir bellek anlamına gelmektedir. Kolaylık oluşturması adına RAM olarak kısaltılmıştır ve bu şekilde kullanılır. RAM tüm bilgisa... »

  • 1
  • 2
Araç çubuğuna atla