Haziran 2017 archive

wordpress şifremi unuttum phpmyadmin şifre değiştirme

Bu gibi bir durumda phpMyAdmin üzerinden admin giriş şifresini değiştirebilirsiniz.

Öncelikle phpmyadmine giriş yapıyoruz ve buradan şifresini sıfırlayacağımız wordpress sitemizin kullandığını veri tabanını seçiyoruz.

Veri tabanı içerisinde wp_users tablosu içerisine giriyoruz.

user_pass tablousnda işlem yapacağız. Bu tablo içerisinde giriş şifresi MD5 formatında tutulur. Bu nedenle yeni şifremizi de MD5 olarak girmemiz gerekiyor.

Yeni şifrenizi bu adresten md5 olarak oluşturun.

Örnek 12345 şifresi için çıktı 827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b gibi görünecektir. Bunu kopyalayıp user_pass tablosu içerisine yapıştırın.

Artık şifre olan 12345 ile wordpress yönetim paneline giriş yapabilirsiniz. Eğer yeni şifrenizi basit yaptıysanız panele giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirmeyi unutmayın.

Hard Reset nedir ?

Hard Reset nedir ?

Hard Reset Akıllı telefonlarda yapılabilen bir format atma işlemidir. Factory reset diye de tabir edilen bu format işlemi telefon kapalı olduğu halde yapılabilir. Yani telefonunuza herhangi bir sorun olduğunda ve kapandığında tekrar açamadığınız da hard reset işlemi yapabilirsiniz. Telefon kapalıyken format atma işlemi için telefonunuzda ki tuşları kullanabilirsiniz. Bu format çeşidi ile format atınca cihazınız fabrika ayarlarına geri döner ve tüm verileriniz silinir.

Hard reset ne işe yarar peki diye bir soru yöneltebilirsiniz. Telefonunuzda istemediğiniz bir sorun olduğunda, ekran açılmadığında başvuracağınız bir yöntem hard resettir. Telefon ekranınız açılmadığında bu format yöntemine başvurabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Hard Reset Nasıl Atılır ?

Hard reset işlemi telefonunuz kapalıyken uygulanan bir format çeşididir. Telefonunuz kapalıyken ses ve kilit açma tuşuna basılı tuttuğunuzda telefonunuz açılacak ve format atma ekranı gelecektir. Cep telefonu modeliniz + hard format şeklinde Google’da arama yaptığınız taktirde kendi telefonunuza nasıl hard format atabileceğinizi öğrenebilirsiniz. wipe data/factory reset/reboot now menülerde izleyeceğiniz yoldur.

Hard Reset ile dosyalarım silinir mi ?

Hard reset atınca neler silinir sorusuna da bir cevabımız var. Telefonunuz ilk haline döneceği için fotoğraf, dosya, video, oyun ve uygulama dosyalarınızın tamamı silinecektir. Bu dosyalarınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlanarak bilgisayarınızda yedekleyebilirsiniz. HARD RESET ATMADAN ÖNCE KESİNLİKLE HAFIZA KARTI ( SD KARTI ) TELEFONUNUZDAN ÇIKARINIZ.

Format atma işleminde en önemli veri rehberinizdir. Eğer rehberde ki kişileriniz Telefon hafızasına kayıtlı ise formattan sonra kişileriniz silinecektir. Burada yapmanız gereken Telefon hafızasında ki kişileri SIM Kartına taşıyın ve format atmadan önce rehberi yedekleyiniz. Burada ki  sayfamızda rehberin nasıl yedekleyeceğini anlattık. Rehberinizi yedeklediğiniz vcf dosyası hafıza kartı ( sd karta ) yedeklenecektir. Bu yüzden format atmadan önce hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkarınız. Takıldığınız bir yer veya sorunuz var ise yorum yapınız lütfen.

İnanılmaz 8 penaltı

İnternetsiz WhatsApp kullanmak artık mümkün!

İnternetsiz WhatsApp kullanmak artık mümkün!

İnternetsiz WhatsApp kullanma

İnternetsiz WhatsApp kullanabilmek için bir takım ayarlar yapmak gerekiyor. Ancak internetsiz WhatsApp şimdilik sadece Android cihazlarda çalışıyor. iOS’te ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamadığını belirteli

1. Adım: Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.

2. Adım: Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.

3. Adım: Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.

İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası: 8080

5. Adım: Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.