disk

cmd usb flash disk formatlama

sağ tıkla biçimlendir yap 2. yöntem cmd format F:\   ( hangisiyse ) yaz entere bas 128 »

cmd Flash Disk Biçimlendirme

İlk önce Başlat>>Çalıştır>>cmd Diskpart List disk    (disklerimiz sıralandıgında oradan bizim flash dıskımızı bulup yazıyoruz) 1 veya 2 dir. Select disk (1,2) Create partıtıon prımary Create partıtıon Actıve Format fs=ntfs Assıgn Arkadaslar en son da exit yazıp cıkmayı unutmayalım cünkü tam olarak biçimlenmemiş olabılır. Biraz uzun surebılır sebebı ise tüm sürücüdekileri tamamen siliyo... »

Windows 7 Disk Temizleme Nasıl Yapılır?

Windows 7 Disk Temizleme Nasıl Yapılır? Windows disk temizleme aracı bilgisayarımızın daha hızlı çalışması ve diskimiz de yer alan gereksiz dosyalardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Bu yazıda Windows 7 işletim sisteminde disk temizleme aracının nasıl çalıştırılacağını anlatacağım. Bu işlem için; 1-) İlk olarak bilgisayarımızdan Başlat-Tüm Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Disk Temizleme yazan yer... »

Windows 7 Disk Birleştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarımızda bulunan sabit diskin performansını arttırmak içim belirli aralıklarda disk birleştirme işlemini yapmamız gerekmektedir. Bu yazıda Windows 7 işletim sisteminde disk birleştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu işlem için; 1-) İlk olarak bilgisayarımızdan Başlat-Tüm Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Disk Birleştiricisi yazan yerlere sırasıyla tıklıyoruz. 2-) Açılan ek... »

cmd disk gizleme

Windows 7 üzerinde sürücüleri 3 farklı şekilde gizleyebilirsiniz. İlki ve en kolayı ekte yer alan ücretsiz yazılımı kullanarak yapılabilir. http://sourceforge.net/projects/nodrvman/ İkinci olarak Group policy ile yapılabilir. Çalıştırda ” gpedit.msc ” yazın. Aşağıdaki bölümlerde açın: Kullanıcı Yapılandırması, Yönetim Şablonları, Windows bileşenlerive Windows Gezgini.Bu belirtilen sürü... »