Dosya

Winrar ile dosya klasor şifreleme

İlk önce şifreleyeceğimiz dosya üstüne sağ tıklayıp   687 »

cmd ile dosya gizleme yöntemi programsız

cmd ile dosya gizleme yöntemi programsız İlk yapmamız gereken dosyanın yolunu belirlemek örnek verecek olursak d: Enter Şuan Yerel disk içindeyiz gizlemek istediğimiz klasorun adını yazıyoruz Örenk: d: attrib +r +h +s d:/forumgemisi   Enter Göstermek içinde attrib -r -h -s d:/forumgemisi    Enter   attrib +r +h +s d: Gizle attrib -r -h -s d: Göster 438 »

cmd windows 7 bozuk dosya onarma

sfc /scannow komutu tüm korunan sistem dosyalarını tarar ve bozuk dosyaları %WinDir%\System32\dllcache dizinindeki bir sıkıştırılmış klasörde bulunan önbelleğe alınmış kopyasıyla değiştirir. %WinDir% yer tutucu, Windows işletim sistemi klasörünü gösterir. Örneğin, C:\Windows. Not Doğrulama %100 tamamlanana kadar bu Komut İstemi penceresini kapatmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra tarama sonuçları... »

cmd ile dosya müzik birleştirme programsız

ilk önce cmd açıyoruz daha sonra cmd ekranına d: yazıyoruz ve  enter e basıyoruz şimdi yerel disk d nin içindeyiz birleştirmek istediğimiz dosyayı d ye kopyalıyoruz doayalarımızın adını kolaylık olsun diye ben     1     2      yaptım siz istediğiniz ismi yayabilirsiniz Örnek:    copy/b 1.mp3+2.mp3 toplam.mp3 kırmızı olan yerler mp3 müzik dosyamızın isimi NOT: media playır da açarsak müzik süresini... »

Windows Komut ile Dosya Gizleme

Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan komut ile dosya gizlememiz mümkündür. Bu işlem için bilgisayarımızdan aşağıdaki adımları uygulamamız yeterlidir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına aşağıdaki gibi komutlar yazıyoruz; cd desktop ATTRIB +H deneme.txt İlk komut ile komut ekranından masaüstü... »

Windows Uzantısına Göre Dosya Arama

Windows Uzantısına Göre Dosya Arama Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızda dosya arama özelliğiniz kullanarak uzantısına göre dosya arama işlemini yapabilmemiz mümkündür. Bu işlem için uygulanacak adımlar şu şekildedir; 1-) İlk olarak Başlat-Ara-Dosya ya da Klasör yazan yere tıklayarak dosya arama penceresini açıyoruz. 2-) Açılan sayfadan dosya arama kriterlerini belirliyoruz (arama yapıl... »