Öğrenme

Programsız bilgisayar özelliklerini öğrenme cmd

Başlat  Çalıştır cmd /c systeminfo & pause Enter Başlat Çalıştır > dxdiag yaz ve ENTER Ekrana uyarı gelirse “Evet”   Başlat > çalıştır > msinfo32.exe 1.829 »

Telefon numaranızı öğrenme

telefon numarasını öğrenme yeni hat aldınız ve numaranızı bilmiyorsunuz   hemen  *101# tuşlayın 112 »

Bilgisayar hdd Model ve Seri Numarasını Öğrenme

1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına vol yazıp enter yaptığımızda harddiskin seri nosu karşımıza gelecektir. Bilgisayarın Model Numarasını öğrenmek için: wmic csproduct get name Bilgisayarın Seri Numarasını öğrenmek için: wmic bios get serialnumber yada msinfo32.exe Daha fazla bilgi için ise wmic csprodu... »

Bilgisayarımızın Özelliklerini Öğrenme

Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan bir komut ile bilgisayarımızın bütün özelliklerini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlemi yapmak için uygulanacak adımlar şu şekildedir; 1-) İlk olarak bilgisayarımızdan Başlat-Çalıştır yazan yere tılıyoruz. 2-) Açılan kutucuğa dxdiag yazıyoruz ve Tamam butonuna basıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarımızın tüm özelliklerinin yazdığı bir sayfa karş... »

Windows Kurulum Tarihini Öğrenme

Windows işletim sistemini bilgisayarımıza en son olarak hangi tarihte kurduğumuzu öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için command ekranından bir komut yazmamız yeterlidir. Şimdi bu işlemi yapmak için uygulanacak adımları öğrenelim; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Karşımıza gelen komut ekranına systeminfo yazıp enter tuşuna b... »

Bilgisayarın Tüm Özelliklerini Öğrenme

Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızın bütün özelliklerini bir komut ile öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için aşağıda yazdıım işlemleri yapmamız gerekmektedir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Karşımıza gelen komut ekranına systeminfo yazıp enter tuşuna bastığımızda bilgisayarımızın bütün bilgileri karşımıza gelec... »

Harddiskin Seri Numarasını Öğrenme

Bilgisayarımızdaki harddiskin seri numarasını sadece bir komut ile öğrenebiliriz. Bu işlem için; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına vol yazıp enter yaptığımızda harddiskin seri nosu karşımıza gelecektir. 126 »

cmd BIOS Seri Numarası Öğrenme

Bilgisayarımızın bios seri numarasını bir komut ile ekranda yazdırmamız mümkündür. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulamamız yeterlidir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan ekrana aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bastığımızda bilgisayarımızın bios seri numarası karşımızda gelecektir; wmic bios get serialnumber 1... »