Seri

Bilgisayar hdd Model ve Seri Numarasını Öğrenme

1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına vol yazıp enter yaptığımızda harddiskin seri nosu karşımıza gelecektir. Bilgisayarın Model Numarasını öğrenmek için: wmic csproduct get name Bilgisayarın Seri Numarasını öğrenmek için: wmic bios get serialnumber yada msinfo32.exe Daha fazla bilgi için ise wmic csprodu... »

Harddiskin Seri Numarasını Öğrenme

Bilgisayarımızdaki harddiskin seri numarasını sadece bir komut ile öğrenebiliriz. Bu işlem için; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına vol yazıp enter yaptığımızda harddiskin seri nosu karşımıza gelecektir. 126 »

cmd BIOS Seri Numarası Öğrenme

Bilgisayarımızın bios seri numarasını bir komut ile ekranda yazdırmamız mümkündür. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulamamız yeterlidir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan ekrana aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bastığımızda bilgisayarımızın bios seri numarası karşımızda gelecektir; wmic bios get serialnumber 1... »