Windows

Windows 7 klavye kısa yolları

Windows 7 klavye kısa yolları WIN+R :Çalistir diyalog kutusunu açar WIN+F1 :Yardim´i çalistirir WIN+F dosya/Klasör Bul diyalog kutusunu açar WIN+BREAK sistem Özellikleri panelini açar WIN+M :Açik bütün pencereleri simge haline getirir WIN+E :Windows Gezgini´ni açar WIN+TAB :Görev çubugundaki programlar arasinda geçis yapar 588 »

Windows Cmd Komut Listesi

başlat > çalıştır > cmd > shutdown -r = sistemi restart eder . başlat > çalıştır > cmd > shutdown -l = o anki mevcut kullanıcının oturumunu kapatır . başlat > çalıştır > cmd > shutdown -f = o anda acık olan uygulamaları kapatır . başlat > çalıştır > cmd > shutdown -a = sistemin kapatılmasını engeller başlat > çalıştır > conf = net meeting uygulamasını basl... »

Windows’ta Temp Klasörü Nerede?

Bilindiği gibi temp klasöründe geçici dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaların aşırı olarak birikmesinden dolayı diskimizin kullanım boyutu artabilir. Bilgisayarımızdan temp klasörün içine girmek için uygulamamız gereken işlemler şu şekildedir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. 2-) Açılan kutucuğa %temp% yazıp Tamam butonun bastığımızda temp klasörümüz açılacaktır. 149 »

Windows Kurulum Tarihini Öğrenme

Windows işletim sistemini bilgisayarımıza en son olarak hangi tarihte kurduğumuzu öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için command ekranından bir komut yazmamız yeterlidir. Şimdi bu işlemi yapmak için uygulanacak adımları öğrenelim; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Karşımıza gelen komut ekranına systeminfo yazıp enter tuşuna b... »

Windows Komut ile Dosya Gizleme

Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan komut ile dosya gizlememiz mümkündür. Bu işlem için bilgisayarımızdan aşağıdaki adımları uygulamamız yeterlidir; 1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır yazan yere tıklıyoruz. Açılan kutucuğa cmd yazıp Tamam butonuna basıyoruz. 2-) Açılan komut ekranına aşağıdaki gibi komutlar yazıyoruz; cd desktop ATTRIB +H deneme.txt İlk komut ile komut ekranından masaüstü... »

Windows’ta Tarih ve Saat Değiştirme

Windows işletim sistemlerinde sistem tarih ve saatini birkaç adım ile değiştirebilmemiz mümkündür. Bu işlem için bilgisayarımızdan aşağıdaki adımları yapmamız yeterlidir; 1-) İlk olarak Denetim Masasının içine giriş yapıyoruz. 2-) Açılan sayfadan Tarih ve Saat yazan yere tıklıyoruz. 3-) Gelen ekranda Tarih ve Saati değiştir butonuna basıyoruz. Bu işlemden sonra saat ve tarih değiştirme bölümü karş... »

Windows Uzantısına Göre Dosya Arama

Windows Uzantısına Göre Dosya Arama Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarımızda dosya arama özelliğiniz kullanarak uzantısına göre dosya arama işlemini yapabilmemiz mümkündür. Bu işlem için uygulanacak adımlar şu şekildedir; 1-) İlk olarak Başlat-Ara-Dosya ya da Klasör yazan yere tıklayarak dosya arama penceresini açıyoruz. 2-) Açılan sayfadan dosya arama kriterlerini belirliyoruz (arama yapıl... »