Windows 7

Bilgisayardaki Gereksiz Dosyaları silme!

 1)ilk olarak Başlat-çalıştır a gelip %temp% yazıyoruz ve çıkan dosyaları  silin 2)Başlat-çalıştır a gelip c://windows/prefetch bu kodu yapıştırın çıkacak dosyaları silin. 3)ınternet Explorer-araçlar-ınternet seçenekleri-Ayarlar-dosya görüntüle diyoruz çıkan dosyaları siliyoruz. 4)Başlat-Çalıştır a temp yazıyoruz 1) yoldaki gibi %..% işaretlerini koymuyoruz arattırıyoruz çıkan dosyaları siliyoruz ... »

Windows 7 / 8 yerel disk Sürücü Gizleme programsız

Group policy ile yapılabilir. Çalıştırda ” gpedit.msc ” yazın. Aşağıdaki bölümlerde açın: Kullanıcı Yapılandırması, Yönetim Şablonları, Windows bileşenlerive Windows Gezgini.Bu belirtilen sürücüleri Bilgisayarım’da gizle ‘ yi tıklatın.Onaylayın. 140 »

windows 7 Klavye Kısayolları

Yeni Klavye Kısayolları Alt+P Pencerelerde önizleme seçeneğini kapatır veya açar. Windows + G Masaüstü dosyalarını tüm pencerelerin önüne getirir. Windows + + (artı tuşu) Uygun konumdaysa yakınlastırma seçeneğini açar ve yaklaştırır. Windows + – (eksi tuşu) Uygun konumdaysa yakınlastırma seçeneğini açar ve uzaklaştırır. Windows + Yukarı ok Aktif pencereyi tam ekran boyutuna büyütür. Windows ... »

cmd windows 7 bozuk dosya onarma

sfc /scannow komutu tüm korunan sistem dosyalarını tarar ve bozuk dosyaları %WinDir%\System32\dllcache dizinindeki bir sıkıştırılmış klasörde bulunan önbelleğe alınmış kopyasıyla değiştirir. %WinDir% yer tutucu, Windows işletim sistemi klasörünü gösterir. Örneğin, C:\Windows. Not Doğrulama %100 tamamlanana kadar bu Komut İstemi penceresini kapatmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra tarama sonuçları... »

windows 7 Açılışta 30 saniye işletim sistemi menüsü

vindows 7  için bilgisayarım a sağ tıklayın  özellikler  gelişmiş sistem ayarları gelişmiş  başlangıç ve kurtarma – ayarlar – işletim sistemleri görüntüleme süresi – 30 sn   bu saniyeyi kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz… normal xp görünümü için başlat tıkla ve bilgisayarım sekmesi (ters tık) – özellikler – gelişmiş – başlangıç ve kurtarma – ay... »

Windows 7 Disk Temizleme Nasıl Yapılır?

Windows 7 Disk Temizleme Nasıl Yapılır? Windows disk temizleme aracı bilgisayarımızın daha hızlı çalışması ve diskimiz de yer alan gereksiz dosyalardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Bu yazıda Windows 7 işletim sisteminde disk temizleme aracının nasıl çalıştırılacağını anlatacağım. Bu işlem için; 1-) İlk olarak bilgisayarımızdan Başlat-Tüm Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Disk Temizleme yazan yer... »

Windows 7 Disk Birleştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarımızda bulunan sabit diskin performansını arttırmak içim belirli aralıklarda disk birleştirme işlemini yapmamız gerekmektedir. Bu yazıda Windows 7 işletim sisteminde disk birleştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu işlem için; 1-) İlk olarak bilgisayarımızdan Başlat-Tüm Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Disk Birleştiricisi yazan yerlere sırasıyla tıklıyoruz. 2-) Açılan ek... »

cmd Usb Belleği Bootable Yapma Programsız

diskpart list disk select disk 1 clean create partition primary select partition 1 active format fs=fat32 assign exit Not: Bu bilgiler denenmiş ve başarılı sonuç vermştir ben kendim bizzat denedim çalışıyor sorun yaşayanlar yapamayanlara yardımcı olabilirim saygılarıma By KaptaN   163 »