WordPress

WordPress Veritabanı Onarma

Siteye ait wp-config.php dosyasına alttaki kodu uygun bir satıra ekliyoruz. define( ‘WP_ALLOW_REPAIR’ , true);  Daha sonra sitenizin http://siteadresiniz.com/wp-admin/maint/repair.php uzantısını tarayıcıya yazarak site adresinizi düzenledikten sonra giriş yapıyorsunuz. Veritabanını tamir et ve veritabanını tamir et ve iyileştir seçeneklerini sırasıyla kullanıyoruz. İşlemleri bitirdikte... »

wordpress şifremi unuttum phpmyadmin şifre değiştirme

Bu gibi bir durumda phpMyAdmin üzerinden admin giriş şifresini değiştirebilirsiniz. Öncelikle phpmyadmine giriş yapıyoruz ve buradan şifresini sıfırlayacağımız wordpress sitemizin kullandığını veri tabanını seçiyoruz. Veri tabanı içerisinde wp_users tablosu içerisine giriyoruz. user_pass tablousnda işlem yapacağız. Bu tablo içerisinde giriş şifresi MD5 formatında tutulur. Bu nedenle yeni şifremizi... »

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Özel Yapı html yapma

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Özel Yapı html yapma Özel Yapı  kısmına aşağıdaki kodu yazın kaydedin hepsi bu /%postname%.html 122 »

WordPress Kalıcı Bağlantılar Ayarı

Merhaba arkadaşlar. WordPress bilindiği gibi arama motorları tarafından çok sevilen bir sistem. SEO için biçilmiş kaftan. İçerisindeki anlaşılır araçlar sayesinde kullanımı gerçekten çok kolay. Bu konumuzda da SEO açısından önemli bir konuya değinmek istiyorum. WordPress ve SEO denildiğinde aklımıza ilk gelen, yazdığımız makalelerin bağlantı isimleridir. En önemli SEO ayarını yaptığımız araç ise ş... »

WordPress Forum Teması

WPDestek WordPress Forum Teması   WPDestek WordPress Forum Teması, WordPress sitenize forum görünümü ve forum özellikleri kazandırıyor. WordPress Destek Forumu‘nda aktif olarak kullandığımız ve geliştirdiğimiz WPDestek WordPress Forum Teması, WordPress kurulumunuzun çekirdek dosyalarında düzenleme yapmadan forum kurmanızı sağlıyor. WPDestek WordPress Forum Temasının Kurulumu: Öncelikle temayı... »

WordPress Kurulumu

WordPress’i yüklemeden önce kurulum için gereksinimleri incelemenizde fayda var. WordPress?i barındırmak için sunucu (hosting) arıyorsanız WordPress.org hosting sayfasına veya bizim hosting sayfamıza gözatabilirsiniz. Otomatik kurulum WordPress’i kurulum, yönetim paneli ve site görünümü olarak Türkçe kullanmak istiyorsanız buradan WordPress son sürüm Türkçe paketi indirin. İngilizce için WordPress... »